Senaste resultat

Göteborg Cup 2017 börjar
Slut
8/9
9/9
10/9
15/9
16/9
17/9

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17090115 sö 17/09 19:10 sö 17/09 Serneke Arena A P07 Slutspel A Final OV Helsingborg 13 - 5 IK Sund 2    
17090416 sö 17/09 19:20 sö 17/09 Serneke Gräs 1 P07 Slutspel B Final IK Sävehof Va... 1 10 - 6 IK Baltichov ... 1      
17090111 sö 17/09 15:50 sö 17/09 Serneke Arena A P06 Slutspel A Final Silkeborg Voel 20 - 11 Torslanda HK 2    
17092711 sö 17/09 15:40 sö 17/09 Serneke Gräs 2 P06 Slutspel B Final Stenungsunds HK 8 - 11 IFK Kristianstad 1      
17090710 sö 17/09 15:10 sö 17/09 ÖHK-Hallen K P05 Slutspel A Final HK Aranäs 1 14 - 15 Silkeborg Voel 1    
17090814 sö 17/09 19:00 sö 17/09 ÖHK-Hallen Ö P05 Slutspel B Final IFK Kristianstad 2 14 - 9 IK Sävehof 3    
17090714 sö 17/09 18:40 sö 17/09 ÖHK-Hallen K P04 Slutspel A Final Bækkelaget Spor... 9 - 18 Bjurslätts /Warta    
17091514 sö 17/09 18:15 sö 17/09 Frölunda Kulturhus P04 Slutspel B Final Bygdø Monolitte... 19 - 15 Alingsås HK 1    
17090713 sö 17/09 17:50 sö 17/09 ÖHK-Hallen K P03 Slutspel A Final HK Aranäs 20 - 21 IFK Kristianstad 3    
17091114 sö 17/09 18:15 sö 17/09 Valhalla Sport A P03 Slutspel B Final IFK Malmö 16 - 7 OV Helsingborg    
17090112 sö 17/09 16:40 sö 17/09 Serneke Arena A PA Slutspel A Final Ystads IF HF 1 9 - 11 IFK Skövde HK 1    
17090214 sö 17/09 18:15 sö 17/09 Lisebergshallen PA Slutspel B Final IK Sävehof 1 14 - 12 Kungälvs HK 1    
17090114 sö 17/09 18:20 sö 17/09 Serneke Arena A F07 Slutspel A Final H43 Lund HF 1 6 - 11 Alingsås HK 2    
17090415 sö 17/09 18:40 sö 17/09 Serneke Gräs 1 F07 Slutspel B Final Mölndals HF 3 - 5 IK Baltichov 2      
17090110 sö 17/09 15:00 sö 17/09 Serneke Arena A F06 Slutspel A Final Eslövs IK 1 6 - 13 Alingsås HK 1    
17090411 sö 17/09 15:40 sö 17/09 Serneke Gräs 1 F06 Slutspel B Final Torslanda HK 2 7 - 10 Kristianstad HK      
17090709 sö 17/09 14:20 sö 17/09 ÖHK-Hallen K F05 Slutspel A Final Silkeborg Voel 1 17 - 5 Haninge HK 1    
17090614 sö 17/09 18:15 sö 17/09 Valhalla Sport C F05 Slutspel B Final Torslanda HK 2 6 - 7 Torslanda HK 1    
17090712 sö 17/09 16:50 sö 17/09 ÖHK-Hallen K F04 Slutspel A Final Kärra HF 14 - 11 Torslanda HK 1    
17090315 sö 17/09 19:00 sö 17/09 Lundbystrand 2 F04 Slutspel B Final Kungälvs HK 3 9 - 8 IK Sävehof 1    
17090711 sö 17/09 16:00 sö 17/09 ÖHK-Hallen K F03 Slutspel A Final Oppsal IF Hån... 1 17 - 13 H43 Lund    
17092115 sö 17/09 18:40 sö 17/09 Lundbystrand 1 F03 Slutspel B Final Skövde HF 1 8 - 14 Kungälvs HK Vit    
17090113 sö 17/09 17:30 sö 17/09 Serneke Arena A FA Slutspel A Final Torslanda HK 2 12 - 11 Skövde HF 2    
17091414 sö 17/09 18:15 sö 17/09 Heidhallen FA Slutspel B Final Torslanda HK 1 13 - 12 RP IF Linköping    
10090711 sö 10/09 17:45 sö 10/09 ÖHK-Hallen K HJ Slutspel A Final Redbergslids IK 21 - 20 Lugi HF Lugi 2    
10092010 sö 10/09 17:45 sö 10/09 ÖHK-Hallen H HJ Slutspel B Final H43 Lund 18 - 21 Önnereds HK 1    
10090712 sö 10/09 18:45 sö 10/09 ÖHK-Hallen K DJ Slutspel A Final IK Sävehof Sä... 1 21 - 18 HIK/KFUM    
10090811 sö 10/09 17:45 sö 10/09 ÖHK-Hallen Ö DJ Slutspel B Final RP IF Linköping 15 - 10 IFK Kristianstad    
10092105 sö 10/09 14:00 sö 10/09 Lundbystrand 1 DS Slutspel A Final IK Baltichov 17 - 24 HK Önnerediterna    
10091005 sö 10/09 14:00 sö 10/09 Lundbystrand 3 DS Slutspel B Final Alingsås HK 16 - 18 HK Malmö Dalhem    
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17090314 sö 17/09 17:40 sö 17/09 Lundbystrand 2 F04 Slutspel B Semifinal Huddinge HK 12 - 14 IK Sävehof 1    
17090414 sö 17/09 17:40 sö 17/09 Serneke Gräs 1 P07 Slutspel B Semifinal Redbergslids IK 1 4 - 13 IK Sävehof Va... 1      
17090813 sö 17/09 17:40 sö 17/09 ÖHK-Hallen Ö P05 Slutspel B Semifinal IFK Kristianstad 3 13 - 17 IK Sävehof 3    
17092114 sö 17/09 17:40 sö 17/09 Lundbystrand 1 F04 Slutspel B Semifinal Mölndals HF 1 6 - 13 Kungälvs HK 3    
17092714 sö 17/09 17:40 sö 17/09 Serneke Gräs 2 P07 Slutspel B Semifinal Torslanda HK 1 4 - 6 IK Baltichov ... 1      
17090213 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Lisebergshallen PA Slutspel B Semifinal Kungälvs HK 1 15 - 14 Bollstanäs SK    
17090313 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Lundbystrand 2 F03 Slutspel B Semifinal Kungälvs HK Vit 14 - 13 Skövde HF 2    
17090413 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Serneke Gräs 1 P07 Slutspel A Semifinal OV Helsingborg 11 - 8 IK Sund 1      
17090613 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Valhalla Sport C F05 Slutspel B Semifinal Torslanda HK 1 9 - 6 IK Sävehof 2    
17090812 sö 17/09 17:00 sö 17/09 ÖHK-Hallen Ö P05 Slutspel B Semifinal Torslanda HK 2 8 - 15 IFK Kristianstad 2    
17091113 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Valhalla Sport A P03 Slutspel B Semifinal Anderstorps SK 11 - 19 OV Helsingborg    
17091413 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Heidhallen FA Slutspel B Semifinal RP IF Linköping 20 - 12 Skuru IK 3    
17091513 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Frölunda Kulturhus P04 Slutspel B Semifinal HK Aranäs 1 11 - 18 Alingsås HK 1    
17092113 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Lundbystrand 1 F03 Slutspel B Semifinal Eskilstuna Guif 9 - 11 Skövde HF 1    
17092713 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Serneke Gräs 2 P07 Slutspel A Semifinal Önnereds HK Grön 5 - 13 IK Sund 2      
17092813 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Serneke Gräs 3 F07 Slutspel B Semifinal IK Baltichov 1 1 - 9 Mölndals HF      
17092913 sö 17/09 17:00 sö 17/09 Serneke Gräs 4 F07 Slutspel B Semifinal Kärra HF 1 8 - 11 IK Baltichov 2      
17090212 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Lisebergshallen PA Slutspel B Semifinal IK Sävehof 1 17 - 14 Önnereds HK 3    
17090312 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Lundbystrand 2 P04 Slutspel A Semifinal Bjurslätts /Warta 16 - 12 Torslanda HK 2    
17090412 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Serneke Gräs 1 F07 Slutspel A Semifinal Torslanda HK 2 9 - 11 H43 Lund HF 1      
17090612 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Valhalla Sport C F05 Slutspel B Semifinal Torslanda HK 2 8 - 3 IK Baltichov 1    
17090811 sö 17/09 16:20 sö 17/09 ÖHK-Hallen Ö P05 Slutspel B 1/4 Final IFK Kristianstad 3 11 - 10 IK Baltichov 2    
17091012 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Lundbystrand 3 F04 Slutspel B 1/4 Final Kungälvs HK 3 11 - 3 GF Kroppskultur...    
17091112 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Valhalla Sport A P03 Slutspel B Semifinal IK Sund 9 - 13 IFK Malmö    
17091212 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Lundbystrand 4 F04 Slutspel B 1/4 Final Huddinge HK 15 - 4 H65 Höör 2    
17091312 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Lundbystrand 5 F04 Slutspel B 1/4 Final IK Baltichov 1 8 - 15 IK Sävehof 1    
17091412 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Heidhallen FA Slutspel B Semifinal Skuru IK 1 10 - 17 Torslanda HK 1    
17091512 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Frölunda Kulturhus P04 Slutspel B Semifinal IK Sävehof 2 11 - 18 Bygdø Monolitte...    
17092012 sö 17/09 16:20 sö 17/09 ÖHK-Hallen H P05 Slutspel B 1/4 Final LIF Lindesberg 12 - 13 IK Sävehof 3    
17092112 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Lundbystrand 1 P04 Slutspel A Semifinal Bækkelaget Spor... 19 - 16 Torslanda HK 1    
17092712 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Serneke Gräs 2 F07 Slutspel A Semifinal Torslanda HK 3 5 - 11 Alingsås HK 2      
17092812 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Serneke Gräs 3 P07 Slutspel B 1/4 Final IK Sävehof Va... 1 11 - 4 IK Sävehof Va... 2      
17092912 sö 17/09 16:20 sö 17/09 Serneke Gräs 4 P07 Slutspel B 1/4 Final Torslanda HK 2 7 - 8 IK Baltichov ... 1      
17090211 sö 17/09 15:40 sö 17/09 Lisebergshallen PA Slutspel B 1/4 Final Bollstanäs SK 18 - 9 IK Sävehof 3    
17090311 sö 17/09 15:40 sö 17/09 Lundbystrand 2 F03 Slutspel B 1/4 Final Kungälvs HK Grön 11 - 16 Skövde HF 1    
17090511 sö 17/09 15:40 sö 17/09 Valhalla Sport B P03 Slutspel B 1/4 Final Anderstorps SK 14 - 10 Marks HK 2    
17090611 sö 17/09 15:40 sö 17/09 Valhalla Sport C F05 Slutspel B 1/4 Final IK Sävehof 2 12 - 8 Gustavsbergs IF 3    
17090810 sö 17/09 15:40 sö 17/09 ÖHK-Hallen Ö P05 Slutspel B 1/4 Final Kolbotn IL 2 11 - 15 Torslanda HK 2    
17090911 sö 17/09 15:40 sö 17/09 Serneke Arena B FA Slutspel A Semifinal Skövde HF 2 11 - 9 IK Sävehof 1    
17091011 sö 17/09 15:40 sö 17/09 Lundbystrand 3 F03 Slutspel B 1/4 Final Ystads IF HF 10 - 11 Kungälvs HK Vit    
SEB Erlandssons Pågen Kakservice Kaffekompaniet Clarion Post, Göteborg gutz ICA Nära Utby