Senaste resultat

Göteborg Cup Handboll 2019 börjar
Slut
6/9
7/9
8/9
13/9
14/9
15/9

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
15090715 sö 15/09 19:00 sö 15/09 ÖHK-Hallen A P12 Slutspel A Final HK Aranäs Vit 12 - 18 IK Sund 3    
15091413 sö 15/09 18:00 sö 15/09 Heidhallen P12 Slutspel B Final Torslanda HK Blå 9 - 13 Önnereds HK Grön    
15090113 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Serneke Arena A P13 Slutspel A Final Torslanda HK Vit 11 - 7 HIK Hellerup    
15092113 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Lundbystrand 1 P13 Slutspel B Final Redbergslids IK 1 11 - 10 Backa HK Vit    
15090713 sö 15/09 17:20 sö 15/09 ÖHK-Hallen A P14 Slutspel A Final HK Silwing Troja 10 - 13 HK Aranäs 1    
15092513 sö 15/09 17:30 sö 15/09 Rosendalshallen P14 Slutspel B Final LUGI HF 12 - 8 Torslanda HK Blå    
15090711 sö 15/09 15:40 sö 15/09 ÖHK-Hallen A P15 Slutspel A Final Önnereds HK Vit 13 - 14 IFK Skövde HK 2    
15090815 sö 15/09 19:00 sö 15/09 ÖHK Gbg Brandservicehallen P15 Slutspel B Final H43 Lund 2 18 - 19 Bækkelaget Sportsklub    
15090114 sö 15/09 17:50 sö 15/09 Serneke Arena A P16 Slutspel A Final HK Aranäs Vit 10 - 9 Ski IL Håndball 1    
15091115 sö 15/09 18:45 sö 15/09 Valhalla Sport A P16 Slutspel B Final HK Ankaret 2 12 - 13 LUGI HF 2    
15090714 sö 15/09 18:10 sö 15/09 ÖHK-Hallen A F12 Slutspel A Final Torslanda HK 1 6 - 9 Haninge HK 2    
15092614 sö 15/09 18:00 sö 15/09 Masthuggshallen F12 Slutspel B Final IK Baltichov Vit 2 - 8 Skiptvet IL 1      
15090116 sö 15/09 19:30 sö 15/09 Serneke Arena A F13 Slutspel A Final GF Kroppskultur 1 14 - 9 Gökstens BK    
15091512 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Frölunda Kulturhus F13 Slutspel B Final Kolbotn IL Hvit 12 - 13 P OV Helsingborg 2    
15090716 sö 15/09 19:50 sö 15/09 ÖHK-Hallen A F14 Slutspel A Final H43 Lund 2 14 - 11 Önnereds HK Grön    
15092315 sö 15/09 18:30 sö 15/09 Torpahallen F14 Slutspel B Final IK Baltichov Vit 20 - 12 IFK Kristianstad 2    
15090712 sö 15/09 16:30 sö 15/09 ÖHK-Hallen A F15 Slutspel A Final Önnereds HK Grön 12 - 15 Furuset Håndball IF    
15090816 sö 15/09 19:40 sö 15/09 ÖHK Gbg Brandservicehallen F15 Slutspel B Final IFK Malmö HF 11 - 10 Särökometernas HK    
15090115 sö 15/09 18:40 sö 15/09 Serneke Arena A F16 Slutspel A Final HK Aranäs Blå 11 - 12 IK Sävehof 1    
15090915 sö 15/09 18:45 sö 15/09 Serneke Arena B F16 Slutspel B Final HK Aranäs Vit 10 - 12 IK Sävehof 2    
08090711 sö 08/09 18:00 sö 08/09 ÖHK-Hallen A HJ Slutspel A Final IFK Kristianstad 18 - 17 IK Sävehof 1    
08090812 sö 08/09 18:40 sö 08/09 ÖHK Gbg Brandservicehallen HJ Slutspel B Final HK eRPing 16 - 12 Karlskrona handboll    
08092107 sö 08/09 15:00 sö 08/09 Lundbystrand 1 HS Slutspel A Final Eslövs HF 16 - 14 Särökometernas HK    
08090306 sö 08/09 15:00 sö 08/09 Lundbystrand 2 HS Slutspel B Final KFUM Trollhättan 9 - 15 Stenungsunds HK    
08090710 sö 08/09 17:00 sö 08/09 ÖHK-Hallen A DJ Slutspel A Final IK Sävehof 1 22 - 16 IK Sävehof 2    
08090811 sö 08/09 17:50 sö 08/09 ÖHK Gbg Brandservicehallen DJ Slutspel B Final IF Hallby HK 16 - 19 Alingsås HK    
08092108 sö 08/09 16:00 sö 08/09 Lundbystrand 1 DS Slutspel A Final AIK Handboll 16 - 20 IFK Tumba HK    
08090307 sö 08/09 16:00 sö 08/09 Lundbystrand 2 DS Slutspel B Final Skara HF-U 14 - 20 H65 Höör    
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
15092015 sö 15/09 18:20 sö 15/09 ÖHK Erlandssonhallen F15 Slutspel B Semifinal Särökometernas HK 13 - 6 Partille IF    
15090814 sö 15/09 17:40 sö 15/09 ÖHK Gbg Brandservicehallen P15 Slutspel B Semifinal Bækkelaget Sportsklub 21 - 16 Torslanda HK 2    
15090914 sö 15/09 17:40 sö 15/09 Serneke Arena B F16 Slutspel B Semifinal IK Sävehof 2 13 - 10 Alingsås HK    
15091114 sö 15/09 17:40 sö 15/09 Valhalla Sport A P16 Slutspel B Semifinal LUGI HF 2 21 - 16 Torslanda HK    
15092014 sö 15/09 17:40 sö 15/09 ÖHK Erlandssonhallen F15 Slutspel B Semifinal Torslanda HK Vit 10 - 14 IFK Malmö HF    
15092813 sö 15/09 17:40 sö 15/09 Serneke Gräs 3 F11 Slutspel Grp I Önnereds HK Vit Färdig H65 Höör Röd      
15093314 sö 15/09 17:40 sö 15/09 Lundenhallen F14 Slutspel A Semifinal H43 Lund 1 12 - 18 Önnereds HK Grön    
15092314 sö 15/09 17:30 sö 15/09 Torpahallen F14 Slutspel B Semifinal Kolbotn Håndball 1 12 - 13 IFK Kristianstad 2    
15090312 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Lundbystrand 2 P13 Slutspel B Semifinal Torslanda HK Blå 12 - 15 Backa HK Vit    
15090412 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Serneke Gräs 1 F10 Slutspel Grp C IK Baltichov Blå Färdig Mölndals HF      
15090813 sö 15/09 17:00 sö 15/09 ÖHK Gbg Brandservicehallen P15 Slutspel B Semifinal H43 Lund 2 11 - 10 Kävlinge HK    
15090913 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Serneke Arena B F16 Slutspel B Semifinal HK Aranäs Vit 19 - 12 Ystad IF HF 2    
15091113 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Valhalla Sport A P16 Slutspel B Semifinal HK Ankaret 2 11 - 8 Redbergslids IK    
15091412 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Heidhallen P12 Slutspel B Semifinal Önnereds HK Svart 12 - 18 Önnereds HK Grön    
15092013 sö 15/09 17:00 sö 15/09 ÖHK Erlandssonhallen F15 Slutspel B 1/4 Final GF Kroppskultur Grön 6 - 7 Partille IF    
15092112 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Lundbystrand 1 P13 Slutspel B Semifinal Redbergslids IK 1 15 - 11 IK Sävehof Gul    
15092613 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Masthuggshallen F12 Slutspel B Semifinal Skiptvet IL 1 23 - 7 Önnereds HK Vit      
15092712 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Serneke Gräs 2 P11 Slutspel Grp F KFUM Trollhättan Handboll Färdig Kvibergs HK      
15092812 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Serneke Gräs 3 F10 Slutspel Grp A IK Baltichov Vit Färdig HK Ankaret Lejonen      
15092912 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Serneke Gräs 4 P11 Slutspel Grp C IK Sävehof 2 Färdig HK Ankaret 2      
15093012 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Serneke Gräs 5 P10 Slutspel Grp C IK Sävehof FÖ 1 Färdig IK Sävehof 3      
15093112 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Serneke Gräs 6 F10 Slutspel Grp C IK Sävehof VU 1 Färdig Önnereds HK Vit      
15093313 sö 15/09 17:00 sö 15/09 Lundenhallen F14 Slutspel A Semifinal IFK Kristianstad 1 9 - 12 H43 Lund 2    
15092313 sö 15/09 16:50 sö 15/09 Torpahallen F14 Slutspel B Semifinal Torslanda HK Blå 12 - 16 IK Baltichov Vit    
15090112 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Serneke Arena A F16 Slutspel A Semifinal Skövde Hf 14 - 18 IK Sävehof 1    
15090311 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Lundbystrand 2 P12 Slutspel A Semifinal IK Sund 2 16 - 19 IK Sund 3    
15090411 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Serneke Gräs 1 P11 Slutspel Grp E IK Baltichov 1 Färdig IK Baltichov 2      
15090512 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Valhalla Sport B P16 Slutspel B 1/4 Final Torslanda HK 15 - 12 HK Ankaret 1    
15090812 sö 15/09 16:20 sö 15/09 ÖHK Gbg Brandservicehallen P15 Slutspel B 1/4 Final Bækkelaget Sportsklub 22 - 14 IK Sund    
15090912 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Serneke Arena B F16 Slutspel B 1/4 Final Mörrums HK 5 - 13 Alingsås HK    
15091112 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Valhalla Sport A P16 Slutspel B 1/4 Final HK Cliff 2 10 - 28 LUGI HF 2    
15091411 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Heidhallen P12 Slutspel B Semifinal Torslanda HK Blå 15 - 12 Kärra HF    
15091511 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Frölunda Kulturhus F13 Slutspel B Semifinal Kolbotn IL Blå 13 - 14 P Kolbotn IL Hvit    
15092012 sö 15/09 16:20 sö 15/09 ÖHK Erlandssonhallen P15 Slutspel B 1/4 Final Torslanda HK 2 17 - 11 OV Helsingborg    
15092111 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Lundbystrand 1 P12 Slutspel A Semifinal HK Aranäs Vit 14 - 9 IFK Kristianstad 2    
15092512 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Rosendalshallen P14 Slutspel B Semifinal IK Sävehof 1 13 - 14 Torslanda HK Blå    
15092612 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Masthuggshallen F12 Slutspel B Semifinal IK Baltichov Vit 8 - 5 IK Baltichov Blå      
15092711 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Serneke Gräs 2 P10 Slutspel Grp A IK Sävehof FÖ 3 Färdig IK Sävehof 4      
15092811 sö 15/09 16:20 sö 15/09 Serneke Gräs 3 F11 Slutspel Grp I H65 Höör Röd Färdig Alingsås HK 1      
SEB Erlandsson Kakservice Kaffekompaniet Stokvis Tapes Sverige AB Gutz Sverigesupporten Polfärskt